T.A.A.F.C. Honour board

Honourboard

Year President Treasurer Secretary Club Coach Club Captain Club Champion
1970 B. Bradley R. Bradley B. Bradley B. Bradley B. Bradley B. Hahn
1971 B. Bradley M. McDonnell B. Bradley N. Hawtin N. Hawtin G. Meyer
1972 B. Bradley M. McDonnell B. Bradley G. Meyer G. Meyer G. Meyer
1973 B. Bradley M. McDonnell B. Bradley G. Meyer G. Meyer M. Sweeney
1974 B. Bradley M. McDonnell B. Bradley B. Bradley R. Daniel M. Sweeney
1975 G. Clifford M. McDonnell B. Bradley J. O’Rourke R. Foote G. Meyer
1976 S. McNamara P. Cochrane B. Bradley N. Ryan M. Sweeney R. Seman
1977 B. Moore T. Bradley B. Bradley N. Ryan M. Sweeney R. Seman
1978 B. Moore P. Cochrane B. Bradley G. Meyer G. Meyer J. McGrade
1979 B. Moore G. Steinepreis B. Bradley G. Denning G. Meyer R. Seman
1980 P. Hallam G. Steinepreis R. Hansson S. Moore D. Manning M. Sweeney
1981 P. Hallam P. Dawson R. Hansson R. Manning D. Manning J. McGrade
1982 R. Hansson T. Bradley D. Fryer R. Manning D. Manning G. Jones
1983 R. Hansson M. De Kerloy D. Fryer M. Collins R. Seman R. Seman
1984 R. Hansson P. Price G. Steinepreis J. Collins J. McGrade R. Seman
1985 G. Steinepreis P. Price M. Collins J. Collins J. McGrade T. Pendal
1986 G. Steinepreis S. Yovich M. Collins M. Stewart J. McGrade D. Newman
1987 S. Yovich A. Power M. Harford M. Stewart M. Collins J. McGrade
1988 S. Yovich A. Power D. Messer L. Fong L. Fong P. Green
1989 D. Newman J. Hackett S. Brown L. Fong P. Green R. Joyce
1990 D. Newman J. Hackett S. Brown L. Fong P. Green L. McDonald
1991 J. Price C. Miller A. McCormick K. Sparks P. Green M. Brennan
1992 J. Price E. Rigg A. Newman K. Sparks J. Hackett S. Brown/G. Fleay
1993 S. Brown M. Webb P. Hinton L. Brenton E. Cain A. Maughan
1994 S. Brown M. Webb P. Hinton L. Brenton A. Maughan A. Maughan
1995 S. Yeo T. Parker R. Gatti D. Quatermaine A. Maughan A. Maughan
1996 P. Whyte N. Mcdonough D. Johnston D. Quatermaine T. Parker S. Brown
1997 P. Whyte A. O’Grady D. Johnston A. Maughan T. Parker/S. Ness M. Mclean
1998 K. Brahim A. O’Grady R. McGuire A. Maughan T. Parker/S. Ness M. McInnes
1999 K Brahim A. O’Grady R. McGuire K. Caton T. Parker G. Caton
2000 T. Parker M. Mcdonnell S. Parnell K. Caton T.Parker G. Caton
2001 T. Parker M. Mcdonnell R. Johnston K. Caton T. Parker T. Parker
2002 A. Maughan M. Mcdonnell R. Johnston S. Cable D. Katich D. Drake-Brockman
2003 A. Maughan M. Mclean R. Johnston S. Cable D. Katich M. Taylor
2004 M. Mclean M. Mclean M. McDonnell D. Rigby M. Mclean B. Taylor
2005 M. Mclean M. Kynaston P. Bradley D. Rigby G. Redenbach S.McGowan
2006 M. Mclean M. Kynaston A. Edwards D.Mclean/H.Bokhari M. Taylor E. Carroll
2007 M. Mclean T. Birch A. Edwards D. Mclean M. Taylor E. Carroll
2008 M. Mclean T. Birch A. Edwards D. Mclean M. Taylor F. Gilmour
2009 G. Nicholls S. Franich M. Bastow G. Poole M. Taylor S. Dillon
2010 G. Nicholls S. Franich M. Bastow C. Gardiner J. Dean S. Dillon/B. Pearce
2011 G. Nicholls D. Bobridge M. Bastow C. Gardiner J. Dean X. Foley
2012 A. Edwards D. Bobridge G. Robertson C. Gardiner J. Dean R. Holwell
2013 A. Edwards D. Bobridge T. Hackett C. Gardiner P. O’Keefe T. Willday
2014 A. Edwards B.Edwards/ S. Wulff C. Gardiner P. O’Keefe P. Roberts
D.Mclean
2015 A. Edwards W. Maurice B. Taylor  Q. Lynch P. O’Keefe Q. Lynch
P. O’Keefe
D. Murray
2016 A. Edwards M. Power B. Taylor Q. Lynch P. O’Keefe T.    Crossland
2017 A. Edwards M. Lee B. Taylor D. Spencer P. O’Keefe R. Murphy
2018 A. Edwards M. Lee B. Taylor D. Spencer